piątek, 20 maja 2016

Moje rady na pokonanie nieśmiałości.

Nie ukrywam, że nieśmiałość jest tematem TUBU.Zacznijmy od tego, co to nieśmiałość?
Encyklopedia mówi, że jest to stan psychiczny, w którym są charakterystyczne pewne elementy na płaszczyźnie emocjonalnej. Ukazuje się w sytuacji ,gdy jednostka jest lub wyobraża sobie, że jest oceniana przez innych. Dla mnie jest to przede wszystkim  lęk, przed zostaniem odrzuconym przez inne jednostki lub negatywna oceną. Choć nie ukrywam, że nieśmiałość jest naturalnym odruchem większości z nas w nowych albo krępujących sytuacjach. Niektórzy czują się niekomfortowo nawet w gronie najbliższych. Oto kilka moich rad:
     
       ♥ZADBAJ O SIEBIE!

Czujesz się nie komfortowo na basenie lub na zajęciach sportowych, bo twoje ciało nie wygląda jak na okładce znanego magazynu? NIE MART SIĘ! Nawet największe gwiazdy modelingu lub nie są zawsze poddawane Photoshopowi. Graficy potrafią w tych czasach naprawdę wiele , jeżeli dana gazeta zażąda rozjaśnienie skóry, to oni to robią. Jednak jeśli wiesz , że to czas na zmiany, zacznij dbać o siebie. Wysiłek fizyczny wytwarza w organizmie ENDORFINY , odpowiedzialne za dobry nastrój organizmu. To samo potrafi, również tabliczka czekolady ,ale posiada też tłuszcz palmowy (najtańszy tłuszcz , który zbiera się w tkance skóry).

      ♥REALIZUJ SIĘ!
Kochasz grać na gitarze lub tańczyć. Nie bój się kroku w przód. Zapisz się na zajęcia , naucz się nowych rzeczy, których twoi rówieśnicy nie potrafią. Jeśli będziesz posiadać wyjątkowe umiejętności oraz je zaprezentujesz, zaprezentuj je. Przecież nikt cię nie wyśmieje z tego powodu, że sie samorealizujesz. 

     ♥ZACZNIJ PISAĆ PAMIĘTNIK!
Codziennie pisz swoje przemyślenia i emocje wywołane w danym dniu. Zapewniam cię ,że podczas pisania wychwycisz swoje błędy i problemy. Będziesz dążył/a ,aby wypełnić go miłymi wspomnieniami , a ty zaczniesz się zmieniać na plus. Kto wie ,może kiedyś zapragniesz więcej i założysz kanał na YT  lub bloga?

Mam nadzieję, że pomogłam ci w pokonaniu nieśmiałości, jeśli będziesz chciał/a więcej rad to pisz śmiało:
THEBRUNETTEBLOG1@GMAIL.COM

edit: zdjęcie nie jest moje 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz