poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Olimpiada w Rio 2016-moja opinia

Olimpiada w Rio już się skończyła. Było wiele legendarnych i nieoczekiwanych medali. W całym wydarzeniu nie brakowało skandali min. seks-afera w wiosce olimpijskiej >KLIK<, afera dopingowa sztangistów >KLIK< lub złe warunki w wiosce olimpijskiej >KLIK< .Rywalizację medalową wygrało USA (43 złote, 37 srebrne i 38 brązowe), a Polska zajęła 29 miejsce (2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych). Najgorzej wypadło 10 państw min Austria, Finlandia czy Portugalia z wynikiem 1 brązowego medalu. Sama jestem pod ogromnym wrażeniem polskich olimpijczyków. Wszyscy dali z siebie 100%.Wiedzieli, że jadą po to, żeby  pokazać się z jak najlepszej strony.Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Majdan
Dwie silne kobiety, które wywalczyły dla Polski złoto. Startowały we wioślarstwie podwójnym z czasem 7:40,10 min. Jak mówiły w wywiadzie:"Wielka Brytania wystartowała jak strzała, ale to do nas należały ostatnie metry."

Anita Włodarczyk
Kolejna pewna siebie kobieta. Rzuciła młotem na odległość 82,29m , ustanawiając nowy rekord świata. Oczywiście jak zwykle złoty krążek należy do niej. Sama Anita długo nie dowierzała co zrobiła.

Piotr Małachowski 
Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem. Jego dysk poleciał aż 67,55m. Zasługuje na wielki szacunek, bo sprzedaje swój medal, żeby pomóc choremu chłopcu.

Marta Walaszczykiewicz
Wicemistrzynie w kajakarstwie na 200m. Podczas finału przebyła ten dystans w ciągu 40,27s. Od początku olimpiady była nadzieją medalową.

Maja Włoszczykowska 
Kolarka górska, która zapewniła sobie srebrny krążek w Rio. Mam wielki podziw do niej, bo trasa była bardzo wymagająca. Na linie mety dodarła z czasem 1:30,52h.

Rafał Majka 
Kalasz szosowy, albo inaczej posiadacz brązowego medalu. Na lini mety dotarł z czasem 6:10,10h. Rywale byli bardzo wymagający, ale jak zawsze dał z siebie wszystko. 

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja
Brązowe medalistki z kajakarstwie na 500m. Dystans zajął 1:45,20min. Jak mówią dziewczyny " Piszemy piękną historię'. 

Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska 
Czwórka podwójna kobiet wygrała brązowy medal. Pierwsze miejsce trzymały niemal do końca jednak opadły z sił. Ależ dzielnie płyną polki- krzyczał komentator TVP Dariusz Szpakowski.

Monika Michalik
Polska sportmenka zajęła 3 miejsce na olimpiadzie w zapasach (styl wolny do 63 kg). Zdobyła dla Polski ósmy krążek. Kobieta była na tyle szczęśliwa, że po ogłoszeniu werdyktu na jej twarzy mozna było zobaczyć łzy wzruszenia.

Oktawia Nowacka
Brązowa medalistka w pięcioboju nowoczesnym. Polska nie pokładała w niej nadziei medalowych, ale Oktawia wszystkich zaskoczyła. Mówi, że dzięki diecie wegańskiej osiągnęła taki sukces, jednak dla mnie to po prostu determinacja.

Wojciech Nowicki 
Swoim rzutem młotem na 77,73m zapewnił sobie trzecie miejcie. Do 2 miejsca zabrakło mu 6 cm. W pierwszej kolejce posłał młot na odległość 76 m. Niestety dotknął minimalnie obręczy koła.

Całą olimpiadę oceniam na mocne 8/10. Każdy medal to inna historia, inna droga do przebycia. jak zawsze poziom był strasznie wysoki.   

5 komentarzy:

 1. Uważam, że polacy się spisali! :)

  http://normalbutdidnot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem dumny że wygraliśmy tych 11 medali o ile się nie mylę. Liczyłem na więcej ale wiem ze i tak wyszło bardzo dobrze. Jak to my Polacy zawsze wpadniemy w aferę ale to tylko dodaje smaczku i dramy która wszyscy lubią :0 no prawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak 11 medali w końcu od 16 lat wyszliśmy z klątwy 10 medali :)

   Usuń
 3. Możemy byc dumni :)
  Zapraszamy na naszego bloga http://nastoletniaaperspektywaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawa i szacunek dla wszystkich ! Polska może być dumna ze swojej reprezentacji. Super notka :) Warto pamiętać o paraolimpiadzie ! Tam również mamy swoje orły !
  Zapraszam do mnie :
  http://bylasobiepanda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń